PEDAGOGICZNA BIBLIOTEKA WOJEWÓDZKA IM. JÓZEFA LOMPY W KATOWICACH
FILIA W JAWORZNIE


Aktualności PBW Jaworzno Aktualności PBW Jaworzno

Aktualności

8 Nowel na 8 Narodowe Czytanie
Biblioteka Pedagogiczna w Jaworznie zaprasza nauczycieli zainteresowanych wykorzystaniem mediów elektronicznych na swoich lekcjach do korzystania
z oferty quizów.

8 Nowel na 8 Narodowe Czytanie
Quiz przeznaczony głównie dla klas starszych szkół podstawowych i szkół średnich
Quiz na platformie Kahoot!
Quiz na platformie Quizizz

Dzień Otwarty  punktu warsztatowego Klubu Młodego Programisty

realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy (NASK) w ramach Projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne”.

Szczegółowe informacje oraz program Dnia Otwartego KMP

Warsztaty programistyczne dla uczniów klas I-III oraz IV-VI szkół podstawowych odbywać się będą nieodpłatnie w Klubie Młodego Programisty w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Józefa Lompy w Katowicach Filia w Jaworznie, ul Rynek Główny 17 (budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej, II piętro) w okresie nauki szkolnej od września 2019 do października 2020, w każdą środę, w godzinach: 15.00-19.00.
Zapisy do Klubu Młodego Programisty już wkrótce.

Serdecznie zapraszamy !

Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach,Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Kompleks Sztolnia Królowa Luiza oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach zapraszają do udziału w IX Konferencji Regionalnej Człowiek potrzebuje korzeni i skrzydeł, która odbędzie się 19 września 2019 r. (czwartek) w godzinach od 13.00 do 16.00 pod tytułem 100. lecie Powstań Śląskich 1919-1929-1921.

Miejsce: Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu - Kopalnia Guido, Łaźnia Łańcuszkowa, Zabrze, ul. Wolności 408

Konferencja adresowana jest do szerokiego grona nauczycieli wszystkich przedmiotów i wszystkich poziomów nauczania, bibliotekarzy, regionalistów i wszystkich zainteresowanych.

Tematyka konferencji wpisuje się w realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa, w szczególności w obszarze wychowania do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych.

Konferencja będzie połączona z możliwością bezpłatnego zwiedzania Sztolni Królowej Luizy przy Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Szczegółowe informacje dostępne na: WWW

Spotkanie koła młodych wolontariuszy 14 czerwca 2019 r.

14 czerwca w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Józefa Lompy w Katowicach Filia w Jaworznie gościliśmy młodych wolontariuszy - uczniów klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaworznie wraz z ich opiekunem. Spotkanie miało charakter podsumowujący dotychczasową działalność koła wolontariatu prowadzonego w Szkole Podstawowej nr 6 przez nauczycielkę religii panią Janinę Lazur.

Dla uczestników przygotowano mnóstwo atrakcji: wspólne oglądanie zdjęć upamiętniających działania realizowane przez dzieci w ramach wolontariatu, śpiewanie piosenek, zabawy i gry edukacyjne, poczęstunek. Ponadto uczniowie mieli okazję zapoznać się z biblioteką pedagogiczną oraz wziąć udział w akcji bookcrossingowej prowadzonej przez bibliotekarzy filii. Każdy z młodych wolontariuszy otrzymał na pamiątkę spotkania w bibliotece wybrane przez siebie książki dla dzieci, które po przeczytaniu będzie mógł przekazać kolejnym czytelnikom.

Ankieta dla czytelników dotycząca strony internetowej Biblioteki Pedagogicznej w Jaworznie.

Szanowni Państwo, celem naszej ankiety jest ocena użyteczności strony internetowej Biblioteki Pedagogicznej, a także poznanie Państwa opinii i oczekiwań, dotyczących funkcjonalności i atrakcyjności strony internetowej biblioteki. Badanie ma charakter anonimowy, a jego wyniki zostaną uwzględnione przy modernizacji strony. Serdecznie prosimy o jej wypełnienie.

Kliknij TUTAJ!


KAHOOT!

Biblioteka Pedagogiczna w Jaworznie zaprasza nauczycieli zainteresowanych wykorzystaniem mediów elektronicznych na swoich lekcjach do korzystania z oferty quizów.
Można korzystać z nich bez posiadania konta na Kahoot.it oraz bez logowania.

Oferta oraz instrukcja korzystania z quizów TUTAJ!

IBUK Libra – PRZYJEMNOŚĆ CZYTANIA

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Katowicach zaprasza do korzystania z wybranych publikacji w IBUK Libra. Zapraszamy czytelników dologo Biblioteki Pedagogicznej w Jaworznie po odbiór indywidualnego kodu PIN.

Zalety:

1.Książki w języku polskim.
2.Dostęp online 24/7 z dowolnego miejsca.
3.Możliwość zaawansowanej pracy z tekstem.
4.Skorzystaj z szybkiego podglądu treści:
  • Interaktywna nawigacja po rozdziałach.
  • Wyszukiwanie wewnątrztekstowe.
5.Stwórz własną półkę z książkami myIBUK i pracuj z tekstem,
  • Dodawaj zakładki i rób notatki bezpośrednio w książce,
  • Wyszukuj słowa i frazy w tekście,
  • Taguj ważne fragmenty i zakreślaj kolorami,
  • Sprawdzaj znaczenie wyrazów w słownikach i encyklopediach.

Wypożycz książkę bez wychodzenia z domu!

Jak korzystać?

  • Odbierz w Bibliotece Pedagogicznej indywidualny kod PIN.
  • Zaloguj się na www.libra.ibuk.pl
  • Wprowadź otrzymany kod PIN,
  • Znajdź książkę, której potrzebujesz,
  • Czytaj, gdzie chcesz i jak chcesz (komputer, laptop, tablet).

Instrukcje

Libra - Pomoc
Jak dodawać kod PIN - Instrukcja

  

SIEĆ WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA DLA NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY JAWORZNICKICH SZKÓŁ

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Katowicach, Filia w Jaworznie zaprasza nauczycieli bibliotekarzy do udziału w sieci współpracy
i samokształcenia dla bibliotekarzy jaworznickich szkół. Prosimy zainteresowanych nauczycieli o
wypełnienie formularza zgłoszeniowego.


RUCH BOOKCROSSINGOWY W BIBLIOTECE

Biblioteka Pedagogiczna w Jaworznie zaprasza Czytelników do uczestnictwa w akcji bookcrossingowej w naszej placówce.

Polega ona na zostawianiu książek w miejscach publicznych bądź specjalnie w tym celu przygotowanych tzw. półkach bookcrossingowych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. W naszej bibliotece istnieje oficjalna półka bookcrossingowa zarejestrowana
w internetowej bazie półek na stronie www.bookcrossing.pl

Naszym celem jest pozyskiwanie oprócz beletrystyki, przede wszystkim literatury o charakterze naukowym i popularnonaukowym (podręczniki akademickie i szkolne, poradniki, skrypty, wydawnictwa edukacyjne), przydatnej studentom i wkraczającym do zawodu młodym nauczycielom.

Każda książka pozostawiona na półce zostaje zarejestrowana na stronie internetowej ruchu bookcrossingowego tworząc ogólnopolski wirtualny księgozbiór. Dzięki temu, posługując się serwisem internetowym, w którym zamieszczona jest baza półek, można odszukać dowolny „uwolniony” wolumin.

Zapraszamy do odwiedzenia i wzbogacenia naszej półki o przydatne innym czytelnikom książki!

 

 PBW Katowice IBuk

O bibliotece Kontakt

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach , Filia w Jaworznie, działająca jako element systemu oświaty, służy potrzebom edukacyjnym i informacyjnym kształcących się i doskonalących nauczycieli, studentów, słuchaczy zakładów kształcenia nauczycieli oraz innych osób prowadzących działalność pedagogiczną.
więcej

 


Jednostka oświatowa Samorządu Województwa Śląskiego

Godziny otwarcia Godziny pracy

Poniedziałek 12.00 - 19.00
Wtorek 08.00 - 16.00
Środa 09.00 - 19.00
Czwartek 08.00 - 16.00
Piątek 09.00 - 18.00
I Sobota miesiąca* 09.00 - 14.00

więcej

Kontakt Kontakt Kontakt

 • Pedagogiczna Biblioteka
  Wojewódzka im. J. Lompy
  w Katowicach
  - Filia w Jaworznie
  Rynek Główny 17 ( II piętro )
  43-600 Jaworzno
 • Tel. (032) 616 - 26 - 95
 • E-mail:

Zobacz także