PEDAGOGICZNA BIBLIOTEKA WOJEWÓDZKA IM. JÓZEFA LOMPY W KATOWICACH
FILIA W JAWORZNIE


Aktualności PBW Jaworzno Aktualności PBW Jaworzno

Święto Drzewa w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

„Sadźmy i chrońmy drzewa, które są ogromnym skarbem nas wszystkich!”
- No to panowie jedno zadanie życiowe wykonane. Zostały już tylko dwa - powiedzieli uczniowie Technikum

Nr 1 Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego, którzy posadzili jawora obok budynku szkoły. Sadzenie drzew jest już tradycją w naszej szkole. Uczniowie w poprzednie lata selekcjonowali odpady, a plastikowe butelki i foliowe torebki oraz makulaturę wymieniali na sadzonki iglaków oraz krzewów kwitnących. Potem sadzili je w szkolnym ogródku byłej siedziby naszej szkoły.

W tym roku dołączyliśmy do obchodów 10. edycji programu edukacji ekologicznej „Święta Drzewa” organizowanych przez Klub Gaja, Nadleśnictwo Chrzanów a przede wszystkim Pedagogiczną Bibliotekę Województwa - Filię Jaworzno. W ramach akcji „Chrońmy przyrodę – sadźmy drzewa! 55 jaworów na 55-lecie Biblioteki Pedagogicznej w Jaworznie” otrzymaliśmy od pracowników sadzonkę jawora, którą posadziliśmy obok budynku szkoły. Nadaliśmy mu imię „Kazik”. Chcemy tak jak nasz patron pozostawić po sobie nie tyle Polskę murowaną, ale zieloną i kwitnącą.

  IBuk

O bibliotece Kontakt

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach , Filia w Jaworznie, działająca jako element systemu oświaty, służy potrzebom edukacyjnym i informacyjnym kształcących się i doskonalących nauczycieli, studentów, słuchaczy zakładów kształcenia nauczycieli oraz innych osób prowadzących działalność pedagogiczną.więcej

Godziny otwarcia Godziny pracy

Poniedziałek 12.00 - 19.00
Wtorek 08.00 - 16.00
Środa 09.00 - 19.00
Czwartek 08.00 - 16.00
Piątek 09.00 - 18.00
I Sobota miesiąca* 09.00 - 14.00

więcej

Kontakt Kontakt Kontakt

 • Pedagogiczna Biblioteka
  Wojewódzka im. J. Lompy
  w Katowicach
  - Filia w Jaworznie
  Rynek Główny 17 ( II piętro )
  43-600 Jaworzno
 • Tel. (032) 616 - 26 - 95
 • E-mail:

Zobacz także